Rozmowa z Pawłem Szewcem

Zaprosiliśmy Pawła Szewca właściciela firmy Natural Bait, 
autora książki
„Nowoczesne Wędkarstwo Karpiowe” na krótką rozmowę, na którą zapraszamy:


1.  Jak wiemy jesteś właścicielem firmy Natural Bait, która prężnie się rozwija, powiedz nam jak narodził się pomysł założenia firmy produkującej produkty dla karpiarzy i kiedy to było?

Odp.....
Pomysł narodził się oczywiście nad wodą podczas wielu zasiadek karpiowych. Było to już dość dawno ładnych kilka czy nawet kilkanaście lat temu. Wówczas bardzo wiele czasu spędzałem nad wodą łowiąc karpie. Już wtedy myślałem że świetnie by było podzielić się swoimi produktami z innymi. Tak naprawdę wszystko zawsze zaczynało się nad woda jakikolwiek pomysł zaraz trafiał do mojego arsenału przynętowego i zaczynały się własne testy domowych kulek. Wtedy oczywiście widziałem co się sprawdza a co nie i to w różnych wodach. W ten sposób zdobyta wiedza na zasiadkach znacznie przybliżyła mnie do założenia własnej firmy. Najważniejsze jest po prostu doświadczenie zdobyte latami podczas długich zasiadek. Później to wszystko owocuje samo, a my sami wiemy co jest najlepsze dla karpi. W ostatnich latach wszystko poszło mocno do przodu i tylko ciągła praca nad wodą daje kolejne doświadczenie niezbędne do skutecznego łowienia.

2. W sklepie Natural Bait jest coraz większy wybór karpiowych przynęt, jak długo trwa proces wdrażania nowego projektu? Kto nad tym pracuje? Ile czasu trwają testy nowych kulek, miksów zapachów?

Odp....
Najczęściej trwa to minimum rok czasu. Jednak niektóre produkty wychodzą do sprzedaży po dwóch a nawet trzech latach. Wszystko zależy co testujemy i jaki przynosi to efekt. Nie zawsze jednak można w szybki sposób wprowadzić nowy produkt ponieważ dochodzą tutaj działania logistyczne. Nad nowymi produktami pracują testerzy, którzy łowią nad różnymi wodami a także inni karpiarze którzy losowo otrzymują próbki nowości podczas zakupów w sklepie. Kiedy przynęta czy inny produkt otrzyma pozytywną opinię od testerów rozpoczyna się proces wdrażania produktu jako nowość. Najczęściej przypada to na późną jesień lub zimę. Od wiosny produkt jest gotowy do sprzedaży.

3. W tym roku pojawiły się w asortymencie kulki pływające, na jakich wodach były testowane i z jakimi efektami?

Odp.....
Tak kulki pływające to nowość na 2012 rok. Wprowadziłem dwa rodzaje kulek pływających o różnych właściwościach. Są to kulki FLUO, które będą dostępne wiosną w rozmiarach 14 i 18mm w jednym opakowaniu. Druga seria to kulki NATURALS, które są całkowicie naturalnymi przynętami jak kulki tonące. Dużą zaletą tych kulek jest fakt że wykonane są przy użyciu jajek, co znacznie poprawia ich skuteczność. Dodatkowo ich chropowata struktura sprawia, że kulka bardzo dobrze pracuje w porównaniu z innymi kulkami pływającymi, które w zasadzie tylko pływają i nic więcej. Miałem dość typowych kulek z dużą zawartością chemii i takim oto sposobem powstała seria Naturals. Kulki pływające powstawały przez ostatnie dwa lata i zostały przetestowane na różnego rodzaju wodach w Polsce jak i za granicą.

4. Wielu karpiarzy chciało by połączyć pasje ze sprawami zawodowymi, ale czy w natłoku prac związanych z prowadzeniem firmy, działalnością związaną z portalem carpplanet jak również ostatnią produkcją dwóch świetnych filmów o tematyce karpiowej , masz jeszcze czas na typowe prywatne karpiowe zasiadki ?

Odp.....
Zawsze jest coś za coś i nie ulega wątpliwości, że firma pochłania mi tyle czasu, że czasem doba staje się za krótka. Jednak mimo tego czas musi się znaleźć chociażby na testowanie nowych produktów lub czasem po prostu aby odpocząć i oddać się swojej pasji karpiowania. W zasadzie wiosną mam znacznie mniej czasu na łowienie niż jesienią, dlatego dłuższe zasiadki zawsze planuję na jesień, która jak dla mnie jednym z najlepszych okresów na te największe okazy. Z pewnością chciałbym tak jak kiedyś łowić po 80-100 nocek w sezonie jednak firma i rodzina pochłania większość mojego czasu i jak na razie trzeba się z tym pogodzić.

5. Powiedz nam jakie masz plany wędkarskie na przyszły 2012 rok? Jakie planujesz odwiedzić wody?

Odp.....
Plany są spore jednak zobaczymy czy wystarczy na to wszystko czasu. Z pewnością chciałbym kolejny raz pojechać nad Cassien, ta woda ma swój wielki urok. Spotkani karpiarze nad tym jeziorem są bardzo życzliwi i traktują twojego wcześniej postawionego markera jak świętość. Tam nigdy jeden karpiarz drugiemu nie podstawi swojego zestawu pod jego marker choćby nie wiem co. Szkoda, że u nas coraz mniej jest takich karpiarzy.
Co do innych wód to z pewnością odwiedzę Jeziory Wielkie oraz wiele mniejszych glinianek w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Planuję także przysiąść na Odrze i spotkać się z dzikusami. Mam na oku także inne naturalne wielkie jezioro, które może przynieść naprawdę duże ryby. Ale tak naprawdę zobaczymy jak to wyjdzie podczas trwania sezonu.

6. Zdradź nam tajemnice, co pojawi się na Waszym stoisku na Karp Festival w Zabrzu? Jakie nowe produkty planujesz wprowadzić w roku 2012 do oferty firmy Natural Bait?

Odp....
Duża część produktów już widnieje na sklepie. Ciągle jednak poszerzam ofertę aby wiosną był już dostępny cały asortyment żarcia karpiowego oraz bogaty wybór wszelakiego rodzaju mączek do produkcji kulek. Co jeszcze no cóż będzie tego naprawdę sporo. Wszystko będzie można zobaczyć na naszym stoisku w Zabrzu na które serdecznie zapraszam.

Redakcja Carp Travel - bardzo dziękujemy za rozmowę i życzymy dalszych sukcesów !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz - wpisz komentarz i wciśnij OPUBLIKUJ
ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYPCJI !