Jeziory Wielkie - Rekonesans


Korzystając z chwili wolnego czasu wybrałem się na mały rekonesans na łowisko Jeziory Wielkie które położone jest w województwie Wielkopolskim, oddalone ok. 30 km od Poznania przy drodze Kórnik – Zaniemyśl.
Jest to łowisko naturalne o łącznej powierzchni 68 ha średniej głębokości 4,5-6 m. Położone w lesie sprawia wrażenie łowiska w pełni dzikiego. Duża populacja karpia i amura która została wpuszczana już w latach 60- tych ma tutaj naturalną ostoję. Przez większości lat łowisko nie było dopuszczane do wędkowania dopiero w 2006 roku zostało udostępnione jako łowisko karpiowe. Napotkamy tutaj dużo zwalonych zatopionych drzew które stanowią naturalną ostoję naszych ulubieńców a dla nas ciekawe miejsca do położenia zestawów.
Łowisko w brew pozorom nie należy do łatwych, wybierając się tam należy dobrze się przygotować, przede wszystkim w odpowiednie zestawy z przyponami strzałowymi które będą zabezpieczać przed zerwaniem zestawu. Linia brzegowa jest urozmaicona i ciężko dostępna ze względu na porastający las. Samych stanowisk jest 16 i nie do wszystkich można dojechać samochodem.
Odwiedziłem te miejsca do których bez problemu mogłem dojechać samochodem osobowym. W każdych z tych miejsc możemy śmiało zorganizować nasze obozowisko, jest dużo miejsca i pomieszczą się nawet największe namioty. Każde miejsce ma swój niepowtarzalny urok i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Łowisko udostępnione jest do wędkowania od 01 kwietnia do 31 października. 
CZARNY STAW
Miejsce w południowej części zbiornika z zatoką po prawej stronie. Jest to płytsza część zbiornika.
CYPEL
4 wyznaczone miejsca w zachodniej części zbiornika. Dobre rozwiązanie gdy jedziemy z większą ekipą.
ŚCIANA PŁACZU
Miejsce w zachodniej części zbiornika. Po lewej i prawej stronie interesujące miejscówki ze zwalonymi drzewami. Możemy łapać równolegle do linii brzegowej jak i na otwartej wodzie.
ZIBI POINT
DIABELSKI POINT
Miejsca w północno wschodniej części zbiornika. W okresie wiosennym Zibi Point może być podmokły. 2 komentarze:

  1. Kto próbował na jeziorach swoich sił?
    Co powiecie o tym łowisku??

    OdpowiedzUsuń
  2. Trudna woda, przez kilka dni nie mieliśmy brania.

    OdpowiedzUsuń

KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz - wpisz komentarz i wciśnij OPUBLIKUJ
ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYPCJI !