Łowisko licencyjne Sazan


W roku 2007 zbiornik pożwirowy pozyskany został przez PZW otrzymując nazwę „Sazan” i miano zbiornika licencyjnego. Członkowie Koła 126 Odra w czynie społecznym zabrali się do pracy, by dostosować zbiornik do użyteczności publicznej. Wykonano w nim przegrody z przęseł i siatki metalowej, by zakupione ryby nie mogły wydostać się poza obszar dzierżawy. Stanowiska dla wędkarzy zostały należycie przygotowane, niektóre drzewa podcięto. Dla zachowania należytej czystości ustawiono ogromne kosze na śmieci, które systematycznie zostają wywożone przez samych gospodarzy tegoż zbiornika. W roku 2011 wykonane zostały dodatkowe przegrody. Wszystkie przegrody łowiska są kontrolowane społecznie przez grupę płetwonurków. „Sazan" systematycznie każdego roku zarybiany jest karpiem dużym oraz karpiem mniejszym a także innymi gatunkami ryb jak np. amur, lin, szczupak i sandacz.


Warto podkreślić również, że „Sazan" jest zbiornikiem specjalnym  w którym można złowić rekordowego karpia. Rzadkością nie jest także łowienie karpi w przedziale wagowym 10-16 kg., jak i amura 15-18 kg. Zbiornik regularnie jest patrolowany przez Policję, Straż Miejską oraz przez Państwową i Społeczną Straż Rybacką. To miejsce ciche i spokojne a otaczająca zieleń nadaje temu miejscu swój naturalny urok i czar:))

POŁOŻENIE 

„Sazan", znajduje się w województwie Śląskim na terenie Gminy Gorzyce w miejscowości Odra. Kierując się na łowisko należy wpisać w nawigację ulicę Główną 26 – to najbliższy dom mieszkalny. Z jego miejsca zauważyć już można - patrząc za kierunkiem drogi - wjazd na zbiornik Sazan.

 Wyświetl większą mapę

CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA

Zbiornik pożwirowy, głębokość 1 - 4 m. Powierzchnia zbiornika 10 ha. Lewa strona zbiornika płytsza z większą ilością roślinności. Duża ilość zatopionych górek. Łowisko „Sazan” - to spokojny akwen, na którym w ciszy oraz w zgodzie z naturą można naprawdę zrelaksować się i odpocząć.

GATUNKI RYB

W łowiska zamieszkują liczne gatunki ryb są to m.in. karpie, amury, szczupaki, sandacze, sumy, leszcze, płocie, liny a także trafiają się jazie oraz klenie.


INFRASTRUKTURA

Na terenie łowiska można rozstawić namiot lub przyczepę kempingową. Można grillować, opalać się oraz korzystać ze specyficznego mikroklimatu, który bardzo relaksacyjnie wpływa na osoby odwiedzające nasze łowisko. Do każdego stanowiska można dojechać bezproblemowo.


Regulamin łowiska i wszelkie info dostepne tutajBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz - wpisz komentarz i wciśnij OPUBLIKUJ
ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYPCJI !