Kruszer do kulek - "Okiem karpiarza"Większość karpiarzy wybierając się na karpiową zasiadkę, wygląda jakby wyprowadzała się z domu, najczęściej auto załadowane jest po dach. Okiem domowników lub sąsiada wygląda to dość dziwnie. Ale karpiowe zasiadki zazwyczaj są dość długie, często w ekstremalnej pogodzie, do tego niezbędny jest odpowiedni sprzęt w postaci namiotów, łóżek, śpiworów a także sprzęt służący do łowienia.  Spośród całego mnóstwa tego mniej lub bardziej potrzebnego sprzętu który najczęściej dźwigamy nad wodę w pocie czoła, na uwagę zasługuje jeden z przydatnych gadżetów pomocny przy sporządzania zanęty, służący do rozdrabniania kulek i peletów - Kruszer.


Kruszer to prosta w obsłudze maszynka do rozdrabniania i mielenia kulek i peletu. Na rynku dostępne są kruszery z metalowymi ząbkami i z wytrzymałego tworzywa . Przy pomocy kruszera w szybki sposób możemy przygotować  odpowiednią ilość zanęty, pokruszone kulki wykorzystać można jako dodatek do mieszanek zanętowych, do woreczków pva, czy do koszyczka do tzw. Metody. Zmielone lub pokruszone kulki dają szybki sygnał zapachowo-smakowy, dodatkowo zalane bosterem tworzą skuteczną mieszanką wabiącą.
Kruszer składa się z dwóch części, do jednej z połówek wrzucamy kulki lub pelet, zamykamy i przekręcamy, stopień rozdrobnienia zależy od ilości obrotów.


Kiedyś sądziłem że to kolejny niepotrzebny  gadżet, ale jak w przypadku pokruszenia kilku kulek możemy sobie poradzić kombinerkami czy nożykiem tak w przypadku wiaderka kulek czy peletu taka maszynka to niezbędne pomocne narzędzie.


autor: Przemek Pająk


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz - wpisz komentarz i wciśnij OPUBLIKUJ
ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYPCJI !