Wspólna zasiadka 2012r.


Po wielu próbach wreszcie udało nam się wybrać na zasiadkę w pełnym składzie! Od jakiegoś czasu planowaliśmy wyjazd na jedną ze żwirowni nad którą żaden z nas jeszcze nigdy nie łowił. Wyjazd poprzedził mały rekonesans który zrobiłem tydzień wcześniej, po przejściu całego zbiornika i przy wsparciu mapy z gogle, wybrałem miejsca moim zdaniem najbardziej atrakcyjne i dla karpi i dla nas.

Wreszcie nadszedł czas zasiadki i wspólnie z Piotrem pełni zapału przyjechaliśmy nad nieznaną nam wodę, Tomek miał dojechać dzień później. Praca zawodowa nie pozwoliła przybyć na łowisko o "normalnej" godzinie więc szukanie miejscówek i gruntowanie ze stukadełkiem odbywało się po ciemku.

 Ale nie było źle, po kilku godzinach każdy zestaw miał swoje określone, dokładnie zaznaczone i zanęcone miejsce. Na włosach kulki o różnych smakach, chcieliśmy sprawdzić co preferują karpie w tej wodzie, to tak teoretycznie bo praktycznie nie bardzo wierzyliśmy na sukces, żwirownie bywają kapryśne a na tej byliśmy pierwszy raz, więc na wielkie sukcesy od razu nie liczyliśmy. I tu się miło zaskoczyliśmy:)! 
Pierwsze branie u Piotra, po kilku odjazdach karp albinos wylądował na macie, piękne zwieńczenie kilku godzin przygotowań i szukania odpowiedniej miejscówki. Zasiadka przebiegała w jak najlepszych nastrojach. Kolejne branie u mnie na bałwanka, niewielki karp ale sprawił wiele radości. 
Kolejny karp w nocy na bałwanka

Kolejne branie u Tomka, hol zakończony sukcesem i po zważeniu karp wraca do wody.

 Wszyscy jesteśmy zadowoleni, nasze nowe jesienne łowisko okazuje się strzałem w dziesiątkę. Zaczęło padać ale karpie nie dały nam odpocząć, łącznie udało się złowić 9 karpi, jak na pierwszą zasiadkę na nieznanej nam dzikiej wodzie to niezły sukces, a najważniejsze jest to że spędziliśmy weekend w doborowym towarzystwie i wszystkie karpie w dobrej kondycji wróciły do wody.

 autor: Przemysław Pająk


1 komentarz:

  1. W piątek kolejna zasiadka :) Sprzęt już czeka na nowe wyzwania :)

    OdpowiedzUsuń

KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz - wpisz komentarz i wciśnij OPUBLIKUJ
ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYPCJI !