Karpiowe PatentyChciałbym przedstawić opis sprzętu którego z powodzeniem używam na zasiadkach, nie jest to opis sprzętu renomowanych firm a patenty wymyślone po to, żeby ułatwić sobie 
              "karpiową robotę"                    


                                         GADŻETY - PATENTY KARPIARZA

Wielowunkcyjne stukadełko


Stukadełko oparte na plastikowej butelce w której przechowujemy dodatkowe kilka  metrów sznurka w razie głębokich łowisk,wystarczy odkręcić nakrętkę i wsunąć dodatkowe niepotrzebne metry, dodatkowo zamocowane na sznurku oznaczniki z liczbami, pomocne przy określaniu głębokości łowiska , ciężarek z płaskim spodem pozwala dokładnie „wyczuć” co zalega na dnie. Stukadełko służy od razu jako marker, jeśli znajdziemy interesujący nas obszar wrzucamy stukadełko i możemy spokojnie montować stałego markera na przegubie, butelka zabezpiecza przed przypadkowym utonięciem i służy jako nawijak sznurka.

   Materiał odblaskowy do markerów.
                     
Wykorzystanie materiału odblaskowego z kamizelek samochodowych. Wystarczy odpruć taśmę odblaskową z kamizelki i zamocować ją na markerze, materiał ten jest naprawdę bardzo widoczny z bardzo
dalekich odległości, nie ma na rynku lepszego materiału odblaskowego.Niezastąpiony podczas wywózki, odbija światło z latarki. Kawałki można również podkleić na tylną część sygnalizatorów, w ciemne noce, podczas powrotu pontonem z miejscówki pomaga odnaleźć kierunek – (gdzie trzeba wracać). Kawałki materiału używam również do oznakowania miejscówki pod drugim brzegiem, pod nawisem gałęzi itp. Mocuje się kawałek tego materiału do krzaków za pomocą opaski zaciskowej, w ten sposób można dyskretnie oznakować łowisko.

                 Dyskretne oświetlenie statywu.
 
Przerobiona lampka rowerowa, służy do oświetlenia stanowiska i statywu. Gwint wykorzystujemy ze starej podpórki wędkarskiej, naklejamy na tylną część lampki, na plastiku który był częścią która łączyła lampkę z rowerem, w ten sposób możemy ja odczepiać ze statywu w szybki sposób, można też nakleić gwint bezpośrednio do lampki. Dyskretne czerwone światło  ułatwia powrót w ciemne bezksiężycowe noce z oddalonej miejscówki, podczas wywózki.

Wszystkie te patenty można wykonać samemu domowym sposobem, nie zawsze niezbędne są drogie firmowe gadżety, z powodzeniem możemy sami wykonać wiele przydatnych nam pomocnych patentów, ułatwiających łowienie.2 komentarze:

  1. Lampka rowerowa na statyw to mega patent :) W tym sezonie wpadłem na coś podobnego i uważam że nie ma nic lepszego do oświetlenia sobie stanowiska. Niestety trzeba trafić na lampkę która nie przecieka po deszczowej nocy :)

    Pozdrawiam
    Mati :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lampka rowerowa to dobra rzecz, ale jeszcze leprza to solarowa. W dzien lowisz ryby i nie martwisz sie o swiatlo, a w nocy i tak bedzie ci swiecila.

    OdpowiedzUsuń

KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz - wpisz komentarz i wciśnij OPUBLIKUJ
ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYPCJI !