Team

Carp Travel TeamMiło nam powitać Cię na stronie internetowej klubu CarpTravel.pl
Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym wędkarzem, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w tej szlachetnej dziedzinie, zapraszamy do zapoznania się z nami i nasza stroną. Karpiowe podróże, czyli poszukiwanie nowych wód i nowych rozwiązań w łowieniu karpi, to nasza pasja. Edukacja dla poszanowania otaczającej nas przyrody to nasze cele. Nasze pierwsze typowo karpiowe zasiadki miały miejsce w 1998 roku, wtedy to karpiowanie dopiero raczkowało, teraz to już zupełnie inny karpiowy świat, jesteśmy klubem z tradycjami, pragniemy więc przenieść naszą pasję i tradycję na karty naszej strony.

"Klub Miłośników Wędkarstwa Karpiowego"

Rok założenia 1998Dokładamy wszelkich starań aby nasz klub i charakter naszej stronki przyczyniał się do propagowania idei "złów i wypuść" i karpiarstwa jako hobby przynoszącego wiele satysfakcji w kontaktach z przyrodą.
Przemysław Pająk
Założyciel Klubu Karpiowego Carp Travel propagującego zasadę "złów i wypuść" i wędkarstwo karpiowe w Polsce. Tester, konsultant, doradca marketingowy, przedstawiciel marki Profess Fishing. Pasjonat wędkarstwa od 6 roku życia, z zamiłowaniem do środowiska i ekologii.
Od 1998r. specjalista połowu karpi metodą włosową. 
Właściciel firmy wędkarskiej, dystrybuującej sprzęt wędkarski. 

Team: 

Prowadzimy specjalistyczny  Sklep Wędkarski Karp-Feeder

Współpracujemy na stałe z jednym z największych producentów 
zanęt i przynęt w Polsce Profess Fishing


www.profess-fishing.plZapraszamy na nasza stronę:  Poradnik KarpiarzaZnajdziesz nas na : FacebookFilmy oglądaj na: CarpTravel TV
Nasza Historia - Karpiowe Początki  1998r.

W ostatnich latach obserwujemy ogromny rozwój wędkarstwa karpiowego w Polsce, powstają nowe kluby, stowarzyszenia, nowe portale i stronki o tematyce karpiowej. Każdy kto jest tym zainteresowany ma dostęp do wielu informacji z karpiowego świata. Wszystko to pomaga nam w doskonaleniu technik połowu, poszerzaniu informacji o naturalnym środowisku karpia.


Pierwsze karpie 1998r.
 Gdy zaczynaliśmy swoją przygodę z karpiami na próżno było szukać informacji w internecie, w tamtych czasach nawet dostęp do internetu dla wielu był utrudniony. W prasie dopiero zaczynały się pojawiać seryjne artykuły o tematyce karpiowej.
Nasza pierwsza zasiadka miała miejsce w 1998 roku na wodzie PZW, było to naturalne jezioro , o wodach karpiowych wtedy dopiero zaczynało się mówić.
Karpiowy Obóz z tamtych lat...
 Pierwsza zasiadka odbyła się zupełnie przypadkiem, kiedy to po kilku dniach łowienia na feedery, zauważyliśmy wędkarza holującego jak się później okazało dużego karpia! Wtedy to nastąpił zwrot w naszym łowienu i przestawienie się na poszukiwanie okazów, które ku naszemu zaskoczeniu były w tym jeziorze! Szybko nastąpiła zmiana decyzji i po skrupulatnych przygotowaniach wróciliśmy pełni zapału i entuzjazmu nad tą samą wodę.
Wszystko odbywało się na podstawie prób i błędów, uczyliśmy się jak przygotować kulki, jak zrobić pierwsze zestawy, jak nęcić, nie było wtedy gotowych przepisów, nasz pierwszy sprzęt karpiowy wyglądał rodem jak z bazaru. Nasza pierwsza mata karpiowa zrobiona była ze starego płaszcza przeciwdeszczowego. O profesjonalnym sprzęcie karpiowym mogliśmy wtedy pomarzyć, był dla nas nie do osiągnięcia finansowo i technicznie. Jak sobie teraz przypomnę ile wtedy popełniliśmy błędów!:)

 Kręcenie kulek z "miksu" na bazie kaszy manny i mleka w proszku, wtedy to wystarczało:) 1998r.

Mimo wszystkich przeciwności nasza pierwsza zasiadka karpiowa była bardzo udana, na własnoręcznie zrobione wtedy na łowisku kulki na bazie kaszy manny, z waniliowym zapachem zakupionym w spożywczym, złowiliśmy naprawdę sporo karpi . Te karpie były dla nas ogromne! i wtedy tez uwierzyliśmy że można selektywnie łowić dany gatunek tylko trzeba się do tego solidnie przygotować.
Pierwszy okaz pełnołuski -  10 kg
Po tej udanej zasiadce nasz apetyt na wiedzę był ogromny, zbieraliśmy wszelkie materiały dostępne na rynku o tematyce karpiowej, odwiedziliśmy  dwie Cypryniady – pierwsze towarzyskie zawody karpiowe organizowane na polskich wodach, podpatrując karpiarzy, "jak oni to robią":) to wszystko było wtedy nowością. Już wtedy wiedzieliśmy że zdobywanie wiedzy o karpiu i wykorzystanie tej wiedzy w praktyce przyczyni się do osiągnięcia sukcesów w połowach, i to był nasz cel. I tak z małą przerwą jest do dzisiaj.


redaktor naczelny:  Przemysław Pająk 


4 komentarze:

 1. No ładne rybki już łapaliście w czasach kiedy o karpiarzach niewiele się słyszało. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie, miło się czyta o "historii" karpiowej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na jednym ze zdjęć widać jak kręcimy kulki - jakie tam rollery! brało się sprawy w swoje ręce, a składniki kulek to aż się wierzyć nie chce...ale karpie brały jak szalone.

  OdpowiedzUsuń
 4. To sie nazywa zyciowa pasja .Tylko pogratulowac

  OdpowiedzUsuń

KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz - wpisz komentarz i wciśnij OPUBLIKUJ
ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYPCJI !