O nas

CarpTravel - Company Created From Passion

Z miłości do pasji ! natura, przyroda, podròże z wędką kamerą i piòrem...


Dokładamy wszelkich starań aby nasza działalność i charakter firmy przyczyniał się do propagowania idei "złów i wypuść" i karpiarstwa jako hobby przynoszącego wiele satysfakcji w kontaktach z przyrodą.
Sklep Wędkarski Karp-Feeder           www.carptravel.pl 
Poradnik Karpiarza                          www.poradnikkarpiarza.pl 
Wędrówki Karpiarza                        www.youtube.com/user/mrkarpfanPrzemysław Pająk
Pasjonat z zamiłowaniem do dzikiej przyrody. Miłośnik dlugich zasiadek, gdzie może tropić okazy najwiękzych ryb. Właściciel firmy z branży wędkarskiej, dystrybuującej sprzęt wędkarski - CarpTravel. Autor tekstów czasopisma Świat Karpia, konsultant marki Profess i Vardis Tackle, sponsored angler FOX. Pasjonat wędkarstwa od 6 roku życia. Pierwsze zasiadki typowo karpiowe zaczynały się w 1997 roku. Długie karpiowe zasiadki i tropienie największych okazów karpi na dzikich wodach, to ulubiona metoda.Konrad Kwiatek 
Z wędkarstwem związany od najmłodszych lat. Swoją pasję zaczynał od poznawania tajników metody feeder a karpiową sztukę szlifuje specjalizując się w efektywnych zasiadkach z marszu. Komponuje własne kulki proteinowe na sprawdzonych komponentach od Profess. Wyznaje idee "liczy się przede wszystkim kontakt z przyrodą, nie presja na pobijanie rekordów".Robert Rakowicz
Członek przyjacielskiej grupy karpiowej CarpTravel propagującej zasadę "złów i wypuść". Tester i konsultant marek Profess Fishing oraz Vardis w Polsce. Miłośnik przyrody w pełni oddający się swojej pasji. Robert rozpoczął swoją przygodę z wędkarstwem w wieku 4 lat dzięki swojemu ojcu i dziadkowi. Próbował wielu metod od spławikowej, przez spinning, po feeder aż pełną satysfakcję odnalazł w karpiowaniu. Każdą wolną chwilę stara się spędzać nad brzegiem wody w poszukiwaniu karpi, udoskonalając swoje umiejętności.
 Sklep Wędkarski Karp-Feeder
 Historia - Karpiowe Początki  1998r.

W ostatnich latach obserwujemy ogromny rozwój wędkarstwa karpiowego w Polsce, powstają nowe kluby, stowarzyszenia, nowe portale i stronki o tematyce karpiowej. Każdy kto jest tym zainteresowany ma dostęp do wielu informacji z karpiowego świata. Wszystko to pomaga nam w doskonaleniu technik połowu, poszerzaniu informacji o naturalnym środowisku karpia.


Pierwsze karpie 1998r.
 Gdy zaczynaliśmy swoją przygodę z karpiami na próżno było szukać informacji w internecie, w tamtych czasach nawet dostęp do internetu dla wielu był utrudniony. W prasie dopiero zaczynały się pojawiać seryjne artykuły o tematyce karpiowej.
Nasza pierwsza zasiadka miała miejsce w 1998 roku na wodzie PZW, było to naturalne jezioro , o wodach karpiowych wtedy dopiero zaczynało się mówić.
Karpiowy Obóz z tamtych lat...
Pierwsza zasiadka odbyła się zupełnie przypadkiem, kiedy to po kilku dniach łowienia na feedery, zauważyliśmy wędkarza holującego jak się później okazało dużego karpia! Wtedy to nastąpił zwrot w naszym łowienu i przestawienie się na poszukiwanie okazów, które ku naszemu zaskoczeniu były w tym jeziorze! Szybko nastąpiła zmiana decyzji i po skrupulatnych przygotowaniach wróciliśmy pełni zapału i entuzjazmu nad tą samą wodę.
Wszystko odbywało się na podstawie prób i błędów, uczyliśmy się jak przygotować kulki, jak zrobić pierwsze zestawy, jak nęcić, nie było wtedy gotowych przepisów, nasz pierwszy sprzęt karpiowy wyglądał rodem jak z bazaru. Nasza pierwsza mata karpiowa zrobiona była ze starego płaszcza przeciwdeszczowego. O profesjonalnym sprzęcie karpiowym mogliśmy wtedy pomarzyć, był dla nas nie do osiągnięcia finansowo i technicznie. Jak sobie teraz przypomnę ile wtedy popełniliśmy błędów!:)

 Kręcenie kulek z "miksu" na bazie kaszy manny i mleka w proszku, wtedy to wystarczało:) 1998r.

Mimo wszystkich przeciwności nasza pierwsza zasiadka karpiowa była bardzo udana, na własnoręcznie zrobione wtedy na łowisku kulki na bazie kaszy manny, z waniliowym zapachem zakupionym w spożywczym, złowiliśmy naprawdę sporo karpi . Te karpie były dla nas ogromne! i wtedy tez uwierzyliśmy że można selektywnie łowić dany gatunek tylko trzeba się do tego solidnie przygotować.
Pierwszy okaz pełnołuski -  10 kg
Po tej udanej zasiadce nasz apetyt na wiedzę był ogromny, zbieraliśmy wszelkie materiały dostępne na rynku o tematyce karpiowej, odwiedziliśmy  dwie Cypryniady – pierwsze towarzyskie zawody karpiowe organizowane na polskich wodach, podpatrując karpiarzy, "jak oni to robią":) to wszystko było wtedy nowością. Już wtedy wiedzieliśmy że zdobywanie wiedzy o karpiu i wykorzystanie tej wiedzy w praktyce przyczyni się do osiągnięcia sukcesów w połowach, i to był nasz cel. I tak z małą przerwą jest do dzisiaj.

4 komentarze:

 1. No ładne rybki już łapaliście w czasach kiedy o karpiarzach niewiele się słyszało. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie, miło się czyta o "historii" karpiowej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na jednym ze zdjęć widać jak kręcimy kulki - jakie tam rollery! brało się sprawy w swoje ręce, a składniki kulek to aż się wierzyć nie chce...ale karpie brały jak szalone.

  OdpowiedzUsuń
 4. To sie nazywa zyciowa pasja .Tylko pogratulowac

  OdpowiedzUsuń

KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz - wpisz komentarz i wciśnij OPUBLIKUJ
ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYPCJI !

Carp Travel na Facebooku - dołącz do nas