Carp Travel na Facebooku - dołącz do nas

16 czerwca 2015

Puchar CarpTravel - zawody na łowisku pożwirowym "Strefa Ciszy" SpalonaZawody I Pucharu CarpTravel przeszły do historii, zawodnicy startujący w tej imprezie przekonali się, że łowisko "Strefa Ciszy" w Spalonej to trudna i wymagająca woda, a karpie są silne i waleczne. 

Rozpoczęcie zawodów odbyło się bez opóźnień, przy losowaniu stanowisk zawodnicy otrzymali pamiątkowe gadżety.

Po wysondowaniu miejscówek przez zawodników, zanęceniu, czekaliśmy na pierwsze efekty - organizator przewidział dodatkową nagrodę za pierwszą rybę zawodów. Na zbiorniku nigdy wcześniej w jego historii nie były organizowane zawody wędkarskie, taką ilość karpiarzy i zanęty w wodzie karpie gościły po raz pierwszy, ponieważ woda jest zamknięta dla szerokiego grona wędkarzy, do tej pory łowiło w niej zalednie kilka osób z Teamu CarpTravel i kilku karpiarzy, woda jest nie do końca odkryta.
Pierwsza ryba na macie została złowiona na stanowisku 9 przez ekipę Carp Travel był to karp o wadze 11,92kg i pierwszy BIG FISH zawodów ! 

Z dnia na dzień zmieniała się sytuacja z wynikami na liście BIG FISH, ponieważ łowisko jest nie przewidywalne. W kolejnych dniach złowiono łącznie kilkanaście karpi powyżej 10 kg, kilku karpi nie udało się wyciągnąć. Dobra atmosfera i zacne grono karpiarzy startujący w zawodach rekompensowało niepowodzenia. Druga doba zawodów należała do teamu Duxon, na macie na stanowisku 1 wylądował piękny karp 15,52kg tym sposobem obejmując prowadzenie.
Codziennie na stanowiska zawodników podwożone były obiady, staraliśmy się aby przebieg zawodów był w towarzyskiej atmosferze i na wysokim poziomie organizacyjnym.
Nie odbyło się bez przygód, na 12 godzin przed zakończeniem imprezy przeszła nawałnica, niszcząc kilka namiotów na stanowiskach, nieprzewidywalny żywioł uniemożliwił kilku ekipą najbardziej narażonym na podmuchy wiatru dalszą rywalizację z powody całkowitego zniszczenia namiotów, tym sposobem sędziowie podjęli decyzję o zakończeniu klasyfikacji złowionych ryb i zakończeniu na wynikach z tego momentu. Stanowisko sędziowskie z biurem zawodów również ucierpiało, aczkolwiek poświęceniem chłopaków z Teamu CarpTravel udało się uratować nagrody i oficjalnie na drugi dzień zakończyć zawody. 


Ostatecznie zwycięzcami zawodów BIG FISH z karpiem o wadze 15,52 kg zostali: Kamil Morkisz i Grzegorz Frychel z Teamu Duxon. Kolejna ryba zawodów również należała do Teamu Duxon - karp o wadze 13,82 kg, a trzecia największa ryba, to karp ekipy Carp Team Strong: Donatan Trela i Adam Baniewski, waga ryby 12,56 kg.


Bardzo dziękujemy sponsorom imprezy: Profess Fishing, CarpTravel - sklep, RAF MIX, Delta Baits - NGT za nagrody, a zawodnikom za wspaniałą zdrową rywalizację w towarzyskiej atmosferze. Pozdrawiamy wszystkich startujących i już teraz zapraszamy na drugą edycję w roku 2016, tym razem zawody odbędą się jesienią, wówczas mamy szanse na największe okazy z tej dzikiej żwirowni, chcielibyśmy aby te zawody na trwałe wbiły się w kalendarz prestiżowych polskich imprez karpiowych, z niewielką ilością zawodników gwarantującą duży komfort łowienia i na wysokim poziomie organizacyjnym.


1 komentarz:

  1. Gratuluje zwycięzcą !!! i już teraz zapraszam na drugą edycję zawodów w 2016 - tym razem jesień i największe grubasy, impreza 5 dniowa, ilość miejsc ograniczona tak aby warunki były w dalszym ciągu bardzo komfortowe a zawody na najwyższym poziomie organizacyjnym !

    OdpowiedzUsuń

KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz - wpisz komentarz i wciśnij OPUBLIKUJ
ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYPCJI !