Carp Travel na Facebooku - dołącz do nas

21 kwietnia 2017

Sposób na duże karpie - Strefa Ciszy


Kwiecień plecień co przeplata...i to przysłowie sprawdziło się w 100% na mojej wiosennej zasiadce. 
Pogoda szalała, raz słońce, raz deszcz, raz grad, ale co najważniejsze, od kilku dni wiał zachodni wiatr co na tej wodzie zawsze rokuje dobre żerowanie ryb. I tak też było. 
W pierwszą dobę w miejsca zanęcone drobnym pelletem  i drobnymi całymi i pokrojonymi kulkami weszy mi bardzo aktywnie duże leszcze, które miały już wysypkę tarłową, brały z każdego zestawu, na wszystko. Przy wywyózce jaką stosowałem na odległośćok 200 metrów i to przy silnym bocznym wietrze, brania leszczy choć nie wiem jak pięknych i dużych trochę pokrzyżowały mi plany, brały nawet na dwie 20mm kulki. Szybka decyzja i zmiana sposobu nęcenia i położenia zestawu. Zrezygnowałem z necenia pelletami, w łowisko poszły same 16mm i 20 mm sprawdzone kulki Morwa Porfess  i kulki krabowe i ziołowe, czyli każdy zestaw co innego, aby sprawdzić co będą zbierać, oczywiśćie miejsca położenia zestawów były na dużych odległościach od siebie, aby znaleźć rybę.  Niewielka ilość kulek rozsypanych dość szeroko i zestawy z PVA z całymi kulkami powędrowały do wody. Od razu zauważyłem różnicę, nie było przyjść ryb na żyłce, pierwsze godziny żadnego leszcza. A więc czekamy czy duże karpie, czy wejdą w łowisko? ...weszły, po kilku godzinach pierwszy bączek ok 5 kg a potem to już tylko lepiej i pięknej - oceńcie sami po fotkach. 

2 komentarze:

 1. Gratuluje pięknych rybek. Widzę, że łowisz na produkty Profess Fishing. Ostatnio trochę poczytałem http://angloo.com/profess-fishing-oferta-i-produkty/ i postanowiłem, że spróbuję. Co byś polecił?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzetelne informacje o produktach znajdziesz tutaj: http://profess-fishing.pl/
   a sklep, który oferuje produkty z pierwszej ręki tutaj: http://carptravel.pl/
   Polecenie czegokolwiek zależy od bardzo wielu czynników Twojej zasiadki, zapraszam do dyskusji na profilu FB:
   https://www.facebook.com/carptravel.sklep

   Usuń

KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz - wpisz komentarz i wciśnij OPUBLIKUJ
ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA I SUBSKRYPCJI !